8 Soruda Notcoin Nedir? NOT Token Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Başlangıç Seviyesi
8 Soruda Notcoin Nedir? NOT Token Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Notcoin (NOT), kısa sürede 2024’ün en popüler altcoin’leri arasında başı çekenlerden biri oldu. Doğrusu, blockchain tabanlı play-to-earn (oyna-kazan) konseptine de yeni bir soluk getirdi ve kripto para kazanabileceğiniz Telegram oyunlarının önünü açtı. 

Biz de “Notcoin nedir?” ve “NOT token nasıl kazanılır?” gibi sorulara ilgili Rehber yazımızla detaylı bir cevap vermiştik. Bu yazıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Ancak Notcoin’e dair merak edilenleri cevaplamak da bu popüler oyun token’ını anlamanın iyi ve daha sade bir yolu olabilir. Belki de siz Notcoin’in tüm detaylarına hakim olmakla ilgilenmiyorsunuz; sadece merak ettiğiniz birkaç konu var… Bu nedenle, 8 soruda Notcoin’in ne olduğunu ele almak istedik. Bunu bir tür “Notcoin hakkında sıkça sorulan sorular” yazısı olarak da düşünebilirsiniz!

8 Soruda Notcoin (NOT)

1. Notcoin nedir?

Notcoin (NOT), Telegram üzerinden oynanan clicker türündeki bir oyna-kazan oyunudur. Bu basit oyunda oyuncular kripto para kazanmak için bir Notcoin botuyla etkileşime geçer ve bu botun paylaştığı altın coin görseline tıklar. Her bir tıklama kripto para kazandırır. Oyuncular, oyun içi coin’lerini kullanarak destekleyiciler ve güçlendiriciler alabilir; böylece Notcoin gelirlerini artırabilir. 

2. NOT token nedir?

NOT token, Notcoin oyununun kripto para birimidir. Oyuncular, Notcoin oynayarak kazandıkları oyun içi coin’lerin karşılığında NOT token alabilir ve daha sonra NOT token’larını Türk lirası gibi itibari paralara dönüştürüebilir. Oyun içi coin’ler ile NOT token arasındaki değişim oranı ise 1000:1 olarak belirlenmiştir. Yani, 1000 oyun içi coin karşılığında 1 NOT token elde edersiniz.

NOT token, 2024 yılı itibarıyla en iyi oyun token’ları arasında sayılmaktadır.

3. NOT token toplam arzı ne kadar?

NOT token’ın toplam arzı ve maksimum arzı, 102.719.221.714’tür.

4. Notcoin hangi ağda çalışır?

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarından Telegram’ın bir blockchain ağı geliştirdiğini biliyor muydunuz? Telegram, The Open Network (TON) adını verdiği bu ağı 2018’de geliştirdi. 2020’de ise ağın yönetimini TON Vakfı’na devretti. Notcoin (NOT), işte bu blockchain ağı üzerinde çalışıyor.

The Open Network ve TON coin hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Notcoin’i kim geliştirdi?

Notcoin (NOT), The Open Network üzerinde blockchain oyunları geliştirmeyi amaçlayan Open Builders şirketi tarafından üretildi. Open Builders şirketini kuran ise Sasha Plotvinov

6. Notcoin nasıl oynanır?

Esas soru bu, öyle değil mi? Herkes en çok bunu soruyor: Notcoin nasıl oynanır? Daha açık sözlü olmak gerekirse, Notcoin ile nasıl para kazanırım? 

Notcoin oynayarak para kazanmak sandığınızdan da kolay. İzlemeniz gereken sadece 4 adım var:

  1. Tonkeeper, MyTonWallet ya da Tonhub kripto para cüzdanı hesabı oluşturun,
  2. Telegram uygulamasını açın ve Notcoin botuyla bir sohbet başlatın,
  3. Notcoin botunun gönderdiği mesajdaki linke tıklayın ve TON cüzdanınızı Notcoin uygulamasına bağlayın,
  4. Notcoin botuyla olan sohbet pencerenize /start yazarak oyunu başlatın!

  7. Notcoin’in whitepaper’ı var mı?

  Whitepaper, bir projenin teknik detaylarına açıklayan bir makaledir. Kripto para ve blockchain dünyasında hemen her proje bir whitepaper yayımlar. Notcoin’in de bir whitepaper’ı var. Ancak bu, başka hiçbir whitepaper’a benzemiyor çünkü “Notcoin Whitepaper - Kasım 2023” yazan ilk sayfası hariç boş sayfalardan oluşuyor! Yine de okumak (!) isterseniz, NOT whitepaper'ına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

  8. NOT token nereden alınır?

  Bir blockchain projesini beğendiniz diye illa ki onu kullanacak değilsiniz. Belki de sadece ona yatırım yapmak istiyorsunuzdur… Notcoin’in kripto para birimi NOT token’ı satın almak istiyorsanız, iyi haber: Türk lirası ile NOT token satın almak çok kolay!

  Türkiye’nin ödüllü kripto varlık platformu Bitlo’da Türk lirası ile NOT token al-sat işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. TL ile NOT token satın almak için tıklayın!