SingularityNET Kripto Para Birimi AGIX Token Ne İşe Yarar?

Başlangıç Seviyesi
SingularityNET Kripto Para Birimi AGIX Token Ne İşe Yarar?

Son dönemin en popüler yapay zeka projeleri arasında yer alan SingularityNET (AGIX), yapay zeka geliştiricileriyle şirketleri bir araya getiren merkeziyetsiz bir pazar yeri platformu. SingularityNET, yapay zeka geliştiricilerine ürettikleri araçları ve hizmetleri satarak gelir elde etme olanağı sunuyor.

Peki SingularityNET nedir ve platformun kripto para birimi AGIX token ne işe yarar?

SingularityNET Nedir?

SingularityNET (AGIX), Ethereum (ETH) blockchain ağında yaratılmış merkeziyetsiz bir yapay zeka (AI) pazar yeridir. 

Yapay zekanın iş dünyasındaki değeri her geçen gün artıyor. Artık çok daha fazla şirket yapay zeka araçları kullanmaya yöneliyor. Bununla beraber, çoğu şirket ve kuruluş, tek bir yapay zeka projesinin sunabileceğinden çok daha özelleştirilmiş çözümlere ihtiyaç duyuyor. Yapay zeka projeleri de genelde etkili bir makine öğrenimi oluşturmak için yeterince büyük veri setlerine erişmekte güçlükler yaşıyor. SingularityNET, yapay zeka alanındaki işte bu eksiklikleri gideriyor. 

SingularityNET’in sunduğu pazar yerinde, yapay zeka geliştiricileri ürettikleri hizmetleri ve araçları satarak AGIX token kazanabiliyor. Araç ve hizmetler, birbiriyle takas da edilebiliyor. 

AGIX Token Nedir? AGIX Ne İşe Yarar?

AGIX, SingularityNET platformunda işlem ücretlerinin ödenmesinde, alım satımlarda ve merkeziyetsiz topluluk yönetişiminde kullanılan kripto para birimidir. Yani, AGIX token, SingularityNET platformunun işlemesini sağlayan temel öğedir. 

Bir ERC-20 token’ı olan AGIX, maksimum arzı 2 milyar ve toplam arzı 1,2 milyar olan bir kripto para birimidir.

AGIX token ve staking

AGIX token’ın en önemli işlevlerinden biri staking mekanizmasıdır. Her 30 günde bir, platformda, 7 günlük bir staking penceresi açılır. Bu süre zarfında kullanıcılar, bir sonraki 30 günlük stake döngüsü için ödüller kazanmak üzere AGIX token stake edebilir. Döngü tamamlandıktan sonra dileyen kullanıcı varlıklarını ödül kazanmaya devam etmek için kilitli tutmaya devam edebilir veya kazandığı AGIX token staking ödülleriyle beraber cüzdanına çekebilir. 

AGIX Token Nereden Alınır?

AGIX token, en iyi yapay zeka coin’leri arasında gösterilmektedir. Tüm kripto paralar gibi AGIX token da kripto para borsalarından alınıp satılabilir. AGIX, Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından Bitlo’da da listelenmiştir. bitlo.com kullanıcıları, güvenli ve kolay bir şekilde AGIX/TRY al sat işlemleri gerçekleştirebilir.