Neden SHIB Token Almalıyım? Shiba Inu Projesinin Geleceği

Başlangıç Seviyesi
Neden SHIB Token Almalıyım? Shiba Inu Projesinin Geleceği

Kripto para piyasalarında şaka coinleri genelde spekülatif varlıklar olarak görülse de Shiba Inu (SHIB) bu algıyı kırmak yönünde önemli adımlar attı. Tıpkı en büyük rakibi Dogecoin (DOGE) gibi SHIB token da kısa sürede devasa bir topluluğa erişirken, topluluğun talepleri ve çabaları doğrultusunda ekosistemini geliştirdi. “Neden SHIB token almalıyım?” sorusunun cevabı da işte bu sürekli gelişen ekosistemde ve Shiba Inu projesinin topluluk odaklı yaklaşımında saklı.

SHIB token almak için 5 neden

Daha önceki bir makalemizde “Shiba Inu (SHIB) Neden Değerli?” sorusuna cevap vermiştik. Ancak Shiba Inu projesinin neden değerli olduğunu anlamak, SHIB token almak için ikna olmamıza yetmeyebilir. Halbuki SHIB token hem uzun vadeli hem de kısa vadeli yatırımcılar için kazançlı olabileceği gibi ileride çok daha fazla kullanım alanına sahip olabilecek bir kripto para birimi. Gelin şimdi SHIB token almak için 5 temel nedene bakalım. 

Topluluk odaklı gelişen Shiba Inu ekosistemi

Kendisini “Dogecoin katili” olarak adlandıran Shiba Inu, tıpkı DOGE coin gibi topluluk odaklı bir projedir. Ryoshi takma ismini kullanan bir kişi ya da grup tarafından kurulmuş olsa da Shiba Inu’nun geleceğini topluluğu belirler. SHIB ekibi, Shiba Inu ekosisteminde yapılacak geliştirmeler için Shiba Inu topluluğuna kulak verir. Bunun en güzel örneği, yakın zamanda faaliyete geçen SHIB Yakım Platformu’dur. SHIB token yakımını teşvik etmeyi amaçlayan bu mekanizma, ShibArmy topluluğunun ısrarı sonucunda yaratılmıştır.

Shiba Inu ekosisteminin topluluk odaklı gelişmesi, ihtiyaçlara daha hızlı cevap vermesini sağlar. Çünkü SHIB tokenın kullanım alanı ya da mekanizmaları, bizzat onu kullananlar tarafından yönlendirilir. Topluluk tarafından yönlendirilmesi ise projenin çok daha gerçekçi ve ihtiyaç dahilinde çözümlere yönelmesini sağlar. Bir futbol kulübünün taraftarı olduğunuzu düşünün. Desteklediğiniz kulübün, forma tasarımlarına karar verirken taraftarın fikirlerini dikkate almasını istemez miydiniz? Böylece ortaya daha çok beğenilen formalar çıkmaz mıydı? Shiba Inu ekosisteminde topluluğun etkisini, işte buna benzetebiliriz. 

Bu durum, Shiba Inu’nun kendini sürekli yenileyebilmesini sağlar. Böylece SHIB token yeni kullanım alanları ve özellikler kazanır. Örneğin, Shiba Inu’nun kurulmasından sonra ShibaSwap adında bir merkeziyetsiz borsa geliştirilmiştir. Aynı şekilde Shiboshi NFT’leri ortaya çıkmıştır. Tüm bunlar SHIB token tarafından desteklenir. 

Güçlü destekçiler

Shiba Inu, Dogecoin ile aynı internet meminden esinlenerek oluşturulmuştur. Bu, sosyal medyada çok popüler olan bir memdir. Her iki proje de böylece sosyal medyanın gücünü arkasına almıştır. Birçok ünlü isim de sosyal medya paylaşımlarıyla SHIB tokenı desteklemekte, fiyatını olumlu etkilemektedir. Bu destekçilerin başında ise Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk gelmektedir. Musk’a ek olarak Kai Greene, Nick Carter (Backstreet Boys), Ice-T gibi ünlü sanatçılar da SHIB token satın aldıklarını duyurdular.

SHIB tokenın güçlü destekçileri, onun daima gündemde kalmasını ve topluluğunun büyümesini sağlıyor. 

Ödeme aracı olarak SHIB token

Kripto paralar ile ilgili en çok arzulanan şeylerden biri, kripto paraların gerçek yaşamda ödeme aracı olarak kullanılabilmesi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) başta olmak üzere bazı kripto para birimleri bunu kısmen başarabildi. SHIB token da onlardan biri. Günümüzde onlarca küresel şirket, müşterilerinin ödemelerini SHIB token ile yapmasına izin veriyor. Twitch, AMC Sinemaları, Newegg ve Menufy bunlardan sadece birkaçı. 

Daima ucuz 

SHIB token, altcoinlerin parodisi olarak üretilmiştir ve amaçlarından biri kripto paraları herkes için erişilir kılmaktır. Şu an yaklaşık 400 trilyon SHIB token dolaşımdadır ve bu sayede SHIB token fiyatı herkesin satın alabileceği kadar düşüktür. Bu durum SHIB token al - satı yapmayı herkes için mümkün kılarken, SHIB tokenın yaygınlaşmasının önünü açmaktadır. 

Güvenli ve merkeziyetsiz

SHIB token, en güvenli ve merkeziyetsiz blok zincirlerden Ethereum üzerinde yaratılmış bir ERC-20 tokenıdır. Bu sayede Ethereum’un tüm avantajlarından faydalanır. Ethereum ise en güvenli ve en merkeziyetsiz blok zincirlerden biri olarak dikkat çekmektedir.

Türk lirası ile SHIB token satın almak

SHIB token kripto para borsalarından alınıp satılabilir. Türk lirası ile SHIB token satın almak da çok kolaydır. Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından Bitlo’ya kaydolarak hemen SHIB token al - sat işlemlerine başlayabilirsiniz.