Gem Coin Nedir?

Başlangıç Seviyesi
Gem Coin Nedir?

Gem coin ya da gem token, muazzam bir potansiyele sahip ya da değeri gerçek ederinin altında kalmış ve görece az bilinen düşük değerli kripto paraları tanımlayan bir terimdir. Nitekim “gem” kelimesi, Türkçede “mücevher” anlamına gelmektedir. Gem coinleri, kripto para piyasasının saklı kalmış mücevherleri olarak da düşünebiliriz.

Gem Coin

Gem coin ya da gem tokenlar, devasa bir büyüme potansiyeline sahip coinler veya tokenlardır. Bunlar, kripto para piyasasının henüz ün kazanmamış, potansiyel değerinin altında bir fiyata sahip cevherleridir. Gem coinler genelde erken geliştirme aşamalarında olan veya bir şekilde değeri gerçek ederinin altında kalmış kripto paralardır. Bu varlıklar çoğu durumda geniş kripto para topluluğunun radarının da dışında kalmıştır.

Henüz dikkatleri üzerlerine çekmedikleri için gem coinler ya da gem tokenlar, genellikle düşük piyasa değerine sahiptir. İşlem hacimleri zamanla, daha fazla kişi onları keşfettikçe artar. Ancak bu tür kripto paraların keşfedilmesi biraz zaman alabilir çünkü gem coinler genelde dikkat çekmeye başlayana dek büyük kripto para borsalarında listelenmezler.

Birçok gem coin, tıpkı Bitcoin (BTC) gibi sınırlı bir arza veya deflasyonist bir modele dayanan kıtlık mekanizmalarına sahiptir. Bununla birlikte, bu bir kural değildir. Piyasada enflasyonist gem coinler ve gem tokenlar da bulunabilir. Gem coinlerin çok ama çok küçük piyasa değerleri, bir defa patladıklarında erken yatırımcılarına büyük kârlar getirebilecekleri anlamına gelir

Gem Coinler Nasıl Bulunur?

Gem Coin Nedir?

Gem coinler ve gem tokenlar genelde çok az kripto para borsasında listelenen, sosyal medyada pek konuşulmayan, bu yüzden de birçok kişinin adını bile duymadığı kripto paralardır. Gem coinleri bulmak belirli düzeyde bir çaba, tecrübe ve analiz becerisi gerektirir.

Bir projenin gem olup olmadığını tespit edebilmek için onun gizli değerini saptayabilmelisiniz. Bu da temel analiz ve teknik analiz becerisinin yanı sıra finansal deneyim ister. Gem coin ve gem token araştırmanıza başlarken sormanız gereken ilk sorulardan bazıları ise şunlardır: “Ürün ezber bozuyor mu?”, “Bu projenin avantajı nedir?”, “Bu ürün hangi ihtiyaca cevap veriyor?”, “Ekip ne kadar yetkin?”.

Eğer bir projenin çeşitli ihtiyaçlara cevap verdiğini, ezber bozduğunu, kullanıcılara ya da yatırımcılara avantajlar sunduğunu ve yetkin bir ekibinin olduğunu düşünüyorsanız artık daha ince detaylara göz atmaya girişebilirsiniz. Projenin token ekonomisini değerlendirmek ve piyasaya çıkışından bu yana sergilediği fiyat grafiğini değerlendirmek bu ince detaylardan ikisidir.

Bununla beraber, bir gem coin ya da gem token bulmak her şeyden önce yoğun mesai ve araştırma ister. Gem coinleri genelde büyük kripto para borsalarında bulmak mümkün değildir. Etkili bir gem coin avcılığı için bakılacak en ideal yerler, launchpadlerdir. Launchpadler, erken geliştirme aşamasındaki projelere yatırım yapmanıza olanak sağlayan platformlardır. Bu platformlarda potansiyel gem coinler ile karşılaşmanız çok olasıdır. Ancak yatırım yaptığınız gem coinin değer kazanması, ona olan talebin artmasına bağlıdır. Bu yüzden bir gem coinden gelir elde etmek için genelde o coinin kripto para borsalarında listelenmesini beklemeniz gerekir.