Dogecoin (DOGE) Destekçisi Ünlüler

Başlangıç Seviyesi
Dogecoin (DOGE) Destekçisi Ünlüler

2013 yılında bir altcoin parodisi olarak ortaya çıkan Dogecoin (DOGE), o zamandan bugüne piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimleri arasındaki yerini sağlamlaştırdı. Dogecoin, “Doge” isimli bir internet meminden esinlenilerek oluşturulduğundan, en başından beri sosyal medyanın gücüne fazlasıyla güvenen bir projeydi. Nitekim kısa sürede devasa bir Dogecoin topluluğu oluştu. Bu topluluk özellikle Reddit ve Twitter’da fazlasıyla aktifti. Dogecoin’in değerlenmesinde topluluk önemli bir rol oynarken, geniş Dogecoin topluluğuna ünlü isimler de dahil oldu. 

Bu listemizde sizin için Dogecoin (DOGE) destekçisi ünlüleri derledik. 

Elon Musk

Dogecoin (DOGE) destekçisi ünlülerin başında kuşkusuz Elon Musk geliyor. SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su Musk, dünyanın en zenginleri arasında yer alıyor. Elon Musk’ın kripto paralara duyduğu ilgi ise herkesin malumu. Musk, ilk Bitcoin (BTC) destekçileri arasında da yer alıyordu ancak asıl Dogecoin ile özdeşleşti. 

Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili hemen her tweet’i, DOGE fiyatında ani ve devasa oynamalara yol açtı. Öyle ki, 2021’de yaptığı bir Dogecoin memi paylaşımı, DOGE fiyatında yüzde 800’lük artışa yol açmıştı.

Dogecoin’i "halkın kriptosu" olarak adlandıran Elon Musk, oğlu için de bir miktar DOGE satın aldı. 

Snoop Dogg

Dünyaca ünlü rap sanatçısı Snoop Dogg, Dogecoin’e desteğini 6 Şubat 2021’de Elon Musk’a attığı bir tweet ile belli etmişti. Snoop Dogg, bu tweet’inde kendisinin R&G albümünün kapağını değiştirmiş, kapakta adını Snoop Doge yapmış ve suratının yerine doge cinsi bir köpeğin suratını koymuştu. Snoop Dogg ile Elon Musk arasındaki Twitter sohbeti, şaşırtıcı olmayan şekilde Dogecoin fiyatını olumlu yönde etkilemişti.

Dogecoin (DOGE) Destekçisi Ünlüler

Jake Paul

YouTube yıldızı Jake Paul, milyonlarca dolarlık kripto para yatırımları ve satın alımlarıyla tanınıyor. Paul, ilk Vine marka anlaşmasından kazandığı parayı bitcoin’e yatırdığında henüz 16 yaşındaydı. Ünlü influencer, 12 Şubat 2021’de Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Dogecoin için de “Bitcoin’in küçük kardeşi” demiş ve DOGE’un potansiyel vadettiğini öne sürmüştü. 

Kevin Jonas

Jonas Brothers'ın kurucu üyelerinden Kevin Jonas, müzik yıldızlığından yatırım sektörüne geçiş yapmasıyla tanınıyor. Jonas, 7 Şubat 2021’de Twitter'daki Dogecoin dalgasına katıldı ve “Tek söyleyeceğim… $Doge” diye bir paylaşım yaptı.

Kevin Jonas, bu tweet’inin ardından DOGE’un değerini açıklayan bir flood yaptı. 

Mia Khalifa

Dünyaca ünlü model Mia Khalifa da Dogecoin (DOGE) yatırımı yapanlar arasında yer alıyor. Mia Khalifa, DOGE satın aldığını 29 Ocak 2021’de Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Zaman içinde Mia Khalifa, yatırımlarının ekran görüntülerini paylaşarak Dogecoin’e desteğini sürdürdü. 

Mark Cuban

Milyarder Mark Cuban, dünyanın en ünlü kripto para yatırımcıları arasında yer alıyor. Mark Cuban, Dogecoin’i de açıkça destekliyor. 4 Şubat 2021’de yaptığı Twitter paylaşımında Mark Cuban şöyle diyordu: “Bir piyango biletiyle Dogecoin arasında tercih yapmam gerekse Dogecoin satın alırdım.” 

Cuban, oğluna trading öğretmek için de bir miktar DOGE aldığını açıklamıştı. 

Lil’ Yachty

Rapçi Lil' Yachty, Twitter'ında Dogecoin ve diğer kripto para birimleri hakkında birkaç kez paylaşımda bulundu. Twitter'da banka hesabının üçte birini Dogecoin'e yatıracağını duyurmasının yanı sıra Yachty, The YACHTY token adlı kendi kripto para birimini de çıkardı.

Gene Simmons

Rock tarihinin en büyük gruplarından Kiss’in basçısı Gene Simmons da Dogecoin (DOGE) destekçisi ünlüler arasında yer alıyor. Simmons, defalarca DOGE’u destekleyen tweetler atarken, “altı basamaklı” dolar değerinde DOGE sahibi olduğunu da açıklamıştı. 

Gene Simmons, başta Cardano (ADA) olmak üzere diğer kripto para birimlerine yaptığı yatırımlarla da tanınıyor.