Reddit r/CryptoCurrency Moon

Orta Seviye

Haziran 2020’de piyasaya sürülen r/CyptoCurrency’s Moons (MOON) tokeni, sosyal haber toplama, içerik derecelendirme ve topluluk tartışmalarını birleştiren bir sosyal ağ olan Reddit yeni “Topluluk Puanları” modelinin bir parçasıdır. Çeşitli “Alt Redditler” veya belirli konulara ayrılmış alt başlık forumları, “Redditors” veya Reddit kullanıcıları topluluk katılımı için ödüllendirmek amacıyla modeli uygulayabilir.

MOON kripto para birimi, r/cryptocurrency alt dizinin resmi kripto para birimidir. Reddit topluluk puanları Ethereum ERC-20 ağında oluşturulmuştur. Herkes, Ethereum blok zincirindeki MOON token özelliğini kolayca kontrol edebilir. Akıllı sözleşmeler, MOON tokenin tüm işlevlerini otomatik olarak ele alır ve böylece kötü niyetli eylem olasılığını azaltır. 

MOON Token Ne İçin Kullanılır?

  • Redditörler, r/Cryptocurrency alt dizinine özel olarak abonelik satın almak için ayda 1.000 MOON öder. Üyelik, renkli kullanıcı adı, özel sadakat rozetleri ve animasyonlu GIF’ler ve emojiler kullanarak yorum gönderme yeteneği gibi özellikler sunar.
  • Redditörler, katkılarını tanımanın veya tepki vermenin bir yolu olarak diğer redditorlara vermek üzere özel stilize rozetler ve ödüller satın almak için kullanır. 
  • MOON token sahileri, yönetişim ve subreddit iyileştirmeleri için oy kullanmak için anketlere katılabilir. Oylar, kullanıcıların hesaplarının ömrü boyunca kazandıkları token sayısına göre ağırlıklandırılır.
  • Redditor’lar, MOON’ları ipucu olarak kullanabilir ve içerikleri için diğer Redditor’lara gönderebilir.