Gm (Good morning)

Başlangıç Seviyesi

Kripto para, özellikle de NFT topluluğu tarafından sosyal medyada sık sık kullanılan Gm terimi “Good morning” (Günaydın) anlamına gelmektedir. Ancak Gm, NFT ve metaverse lügatında gündelik dildekinden biraz daha farklı bir anlam ifade eder.  

Gm ne anlama gelir?

Gm ifadesi ile NFT ve metaverse topluluğunun sosyal medya paylaşımlarında sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Bu ifade, bir anlamda “Ben geldim ve buradayım,” demektir. Gm ifadesi kullanıcılar tarafından NFT ya da metaverse dünyasına giriş yaptıklarını ilan etmek için kullanılır. 

Twitter, Facebook gibi sosyal medya ağlarına girerken atılan “Hello world!” gönderilerini düşünün. Gm yani “Good morning” ifadesi NFT ve metaverse dünyasında benzer bir işleve sahiptir. 

Gm neden kullanılır?

NFT ve metaverse topluluğunda başka kullanıcılarla iletişim kurmak çok önemlidir. Özellikle bir NFT üreticisi ya da koleksiyoncusuysanız, diğer üreticiler ve koleksiyoncularla tanışmak ve işlerinizi paylaşmak istersiniz. Diğer kullanıcılarla Twitter, Reddit, Discord gibi platformlar üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Bir Gm paylaşımı yaparak onlara topluluğa katıldığınızı ya da hesabınızın başında olduğunuzu duyurabilirsiniz. 

Gm, gündelik olarak da kullanılır. Örneğin bir Discord grubuna etkileşim kurmak üzere giriş yaptığınızda Gm yazabilirsiniz.