Coingecko

Başlangıç Seviyesi

CoinGecko, mevcut kripto para birimlerinin performansı hakkında bilgi toplamak için kullanılan bir web sitesi ve mobil uygulamadır. CoinGecko, gerçek zamanlı veri akışlarını kullanarak kripto paraların fiyat bilgilerini, piyasa değerlerini, işlem hacimlerini ve 1 saatten 1 yıla kadar fiyat dalgalanmalarını gösterir. 

CoinGecko, kripto para trader'ları ve yatırımcıları için en kullanışlı araçlardan biridir. Bu sitede 6 bini aşkın kripto parayla ilgili en güvenilir ve güncel verilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca, bir kripto para biriminin sayfasını açtığınızda, o kripto paranın analizlerine erişebileceğiniz bağlantılar bulabilirsiniz.

CoinGecko üzerinde kripto paraların sözleşme adresleri de görüntülenebilir. Aynı zamanda CoinGecko, Uniswap (UNI) ya da SushiSwap (SUSHI) gibi merkeziyetsiz borsalardan (DEX) ERC-20 token'ları satın alma konusunda da kullanışlıdır. Satın alınan token'ların sözleşme adresi bir MetaMask cüzdanına hızlı bir şekilde aktarılabilir. Bu, daha az bilinen token'ları satın alırken doğru sözleşme adresini kullandığınızdan emin olmanıza ve böylece dolandırıcılık tuzaklarına düşmemenize de yardımcı olur. 

Çoğu kripto yatırımcısı, trading kararlarını vermeden önce güvenilir verilere ulaşmak için CoinGecko'yu kullanmaktadır. CoinGecko, en yeni token'ları ve en sıcak trend'leri takip etmek için de son derece kullanışlıdır.