When Lambo

Başlangıç Seviyesi

When Lambo Ne Demek?

When Lambo?” sorusu Bitcoin’in ilk yıllarında kripto para meraklıları tarafından oldukça fazla kullanılan bir “internet meme'i" haline geldi.Lamborghiniler oldukça pahalı arabalar olduklarından dolayı bu Bitcoin’in bir gün ederi fiyatı olarak oraya ulaşmasını arzu eden kripto para yatırımcıları tarafından çıkarılmıştır. Bu ufak çaplı şaka oldukça ileri gitti ki çokça varlıklı kripto para yatırımcısı kripto para marketinde bir şeyler başardığının sembolü olarak Lamborghini aldı.

Nasıl Bu Kadar Ünlendi?

2018’deki Bitcoin’in rallisinde büyük rol oynayan New York’ta düzenlenen Consensus Yatırım Konferansı’ndan sonra “When Lambo?” ifadesi daha da ünlendi. Her yıl yapılan bu geleneksel konferans kripto paralar ve blockchain endüstrisi için en önemli etkinlik olarak görülmektedir.

Girişimci ve VinWiki’nin ortağı olan Peter Saddington Bitcoin sadece 115$ ederindeyken aldığı Bitcoinlerinden yararlanarak Lamborghini alabilmiştir. 200.000$ ederindeki Lamborghini’yi 45BTC satarak alabilmişti. Nisan 2021’de ise 4BTC’nin fiyatı yepyeni bir Lamborghini almaya yetiyordu.