Watchlist

Orta Seviye

Watchlist Nedir?

Watchlist kimi borsa ve web sitelerinde , kullanıcıların işlerinin kolaylaşması açısından istedikleri kripto paraları seçerek takip etmelerini sağlayan özelliktir. İyi ayarlanmış watchlistler iyi kazançlar sunmaya yardım edebilir şekilde olabilir. Yatırımcı watchlist ile portfolyonun performansını takip edebilir veya dönemdeki gözde kripto paralar hakkında fikir sahibi olabilir.

Önemli İpuçları

  • Watchlist potansiyel fırsatlar veya listedeki kripto paraların performanslarını takip etmek için izlenen borsa enstrümanlarının toplu olduğu bir listedir.

   • Çoğu online borsa ve finansal portallar kolay bir watchlist yapısını desteklemektedir.

    • Bazı ticaret platformları, uzmanların platform kullanıcıları için önemli olabileceği inandıkları kriterlere göre seçilmiş watchlistler sunabilir.

     • Hisse senedi tarayıcıları kullanılarak belirli fonksiyonlar kullanılarak otomatize edilmiş watchlistler oluşturulabilir. Örneğin bu uzun vade yatırımı olarak kullanılacak yatırım araçları olabilir.

      • Watchlistler proaktif olarak yönetilebilir, izlenebilir veya zaman içinde pasif olarak görüntülenebilir.

      Ayrıca Watchlistler iyi birer zaman kazandırıcı olarak kullanılabilir. Yatırımcı bütün yatırım araçları arasında sadece istediği veya işine yarayacakları göz önünde bulundurarak onlarca diğer kripto para arasında kaybolmadan yatırım yapabilir.