Variable Buy/Sell Tax

Orta Seviye

Değişken Alış/Satış Vergisi, Sabit Alış/Satış Vergi oranlarının aksine, değişken vergi oranı, sözleşme sahiplerinin vergi oranını keyfi olarak değiştirmesine olanak tanır.

Kripo piyasasında alım veya satım işlemi yaparken sözleşme maliyetlerine ve işlem kurallarına göre işlem vergilendirilir. Değişken Alış/Satış Vergisi mekanizmasıyla çalışan protokoller, etkin bir şekilde Honeyspot dolandırıcılığına dönüştürmek için yeterli izne sahiptir. Bu durumda sözleşme sahiplerinin kötü niyetli olarak %100’lük bir vergi oranı belirlemesinin mümkün olduğu anlamına gelir. İşlem vergi oranın %100’lük bir seviyeye çıkarılması alım veya satım işleminin ardından işlem için emir girilen bakiyenin tamamının sözleşme sahiplerine aktarılması anlamına gelir. 

Sözleşme sahipleri vergilendirme oranını gizleyemez ancak yatırımcının gözünden bu detayın kaçmış olması varlıklarını kötü etkiler. Bu oldukça tehlikeli durumdan kötü etkilenmemek için işlem yapmak istediğiniz kripto parayı sağlıklı biçimde araştırmakta fayda vardır.