Token Satışı-Token Sale

Başlangıç Seviyesi

Token satışları bir kripto para biriminin veya tokenin başka bir kripto para birimi karşılığında satılması olayıdır. Token satışları aynı zamanda Initial Coin Offering (ICO) etkinlikleri olarak da bilinirler.


Token teklifleri, bir kripto şirketinin lansman zaman çizelgesindeki son bağış toplama etkinliği olma ve varlık, açık piyasada yayınlanmadan hemen önce ortaya çıkma eğilimindedir. Bir token teklifinin ana amacı, varlığa mümkün olan en geniş erişimi sağlamaktır. Daha büyük dağıtımın bu şirketlere fayda sağlamasının birkaç nedeni vardır:


1. Kalabalıktan fon toplamak, yalnızca özel risk sermayesi fonlarını almaktan daha fazla esneklik sağlar.

2. Varlıkları dağıtmak, ademi merkeziyetçilik anlatısını ilerletmeye yardımcı olur. Daha fazla varlık sahibi, daha fazla ağ katılımcısı anlamına gelir. Bu erdemli döngü, destekçiler genellikle ileriye dönük iş yönetişim kararları için temel hale geldiğinden, genellikle kendisini güçlendirir.

3. Şirketin değer tahakkukunu tabanıyla uyumlu hale getirir. Kripto dünyası son derece demokratiktir ve uyumlu hedefler aracılığıyla ekosisteme katkıda bulunan tüm kişileri yükseltmeyi amaçlar. Şirket başarılı olursa, ağ katılımcıları ve varlık sahipleri de başarılı olur.